logo 30 besplatnih IT školovanja za buduće digitalne lidere

Zahvaljujući uspešnom partnerstvu kompanije LINK group i Fondacije Nj.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra, tokom protekle dve godine dodelili smo đacima generacije iz Srbije i Republike Srpske ukupno 45 programa besplatnog školovanja na ITAcademy.

Sa ciljem pružanja pomoći za dalje usavršavanje u obrazovanju, ove godine dodelićemo čak 30 besplatnih školovanja na ITAcademy, koja će izabrani đaci moći da pohađaju online, putem interneta, pomoću najsavremenije platforme za učenje na daljinu.

Specijalna komisija odabrala je 30 najboljih kandidata u skladu sa iskazanim interesovanjima i uspesima.

Imena dobitnika besplatnog školovanja, koje će biti uručeno u septembru 2019. godine, na svečanom prijemu na Belom dvoru, jesu:



Pavle Kokanov
Srednja tehnička škola „Milenko Brzak – Uča”, Ruma

Nebojša Racanović
Tehnička škola, Gradiška

Monika Miljković
Ekonomska škola, Niš

Teodora Ristoski
XII beogradska gimnazija, Beograd

Ivana Kašiković
Gimnazija „Jovan Dučić”, Trebinje

Željko Tripić
JU SŠC „Jovan Cvijić”, Modriča

Maša Marinković
XIII beogradska gimnazija, Beograd

Branislav Beković
Farmaceutsko-fizioterapeutska škola, Beograd

Tamara Vuksanović
Ekonomsko-trgovinska škola, Kosovska Mitrovica

Nikola Janković
Ugostiteljsko-turistička škola, Čajetina

Aleksandar Popović
Tehnička škola „Šabac”, Šabac

Jovan Senić
Mašinsko-elektrotehnička škola „Goša”, Smederevska Palanka

Jovana Vuksanović
Ekonomsko-trgovačka škola „Knjaz Miloš”, Gornji Milanovac

Marko Kuzmanović
Stručna hemijska i tekstilna škola, Šabac

Teodora Savić
Belocrkvanska gimnazija i ekonomska škola, Bela Crkva

Ana Mladenovic
Srednja škola „Nikola Tesla”, Boljevac

Milica Sandić
Srednja stručna škola „Miloš Crnjanski” , Kikinda

Veljko Cvetković
Tehnička škola „Rade Metalac”, Leskovac

David Mitrić
Ekonomska škola „9. maj”, Sremska Mitrovica

Dušan Tričković
Mašinsko-elektrotehnička škola, Bor

Marija Krstić
Prva beogradska gimnazija, Beograd

Ana Nedeljković
Srednja muzička škola „Vatroslav Lisinski”, Beograd

Ilija Golubović
Tehnička škola „Sava Munćan”, Bela Crkva

Vesna Cerović
Gimnazija „Laza Kostić”, Novi Sad

Emilija Stanković
Tehnička škola, Vlasotince

Nikola Ranković
Srednja škola, Barajevo

Nikola Milićević
Srednja škola „Đura Jakšić”, Rača Kragujevačka

Nikolina Vasović
Srednja mašinska škola, Novi Sad

Mirjana Panić
Poljoprivredna škola sa domom učenika „Valjevo”, Valjevo

Jefimija Najdić
Gimnazija „Bora Stanković”, Vranje

Svi zainteresovani đaci generacije mogli su da se prijave na ovoj stranici do 17. jula.

Nakon svečanog uručenja besplatnih školovanja, 30 đaka sami biraju odsek i smer koji će pohađati, a mogu dobiti i stručne konsultacije prilikom odabira smera.