IT Akademija


Po zvaničnom ovlašćenju ispitnog odeljenja Kembridž
Univerziteta i dve vodeće softverske kompanije
                          

Home
Mapa sajta
Mail
 
Uslovi
 
Školovanje na ITA je promenilo moju nameru da odem u inostranstvo i omogućilo mi da i ovde veoma dobro zarađujem

Moja namera je bila da završim IT Academy i odem u inostranstvo, gde su već bili mnogi moji prijatelji koji su se hvalili odličnim zaradama, koje su imali kao programeri u velikim stranim kompanijama. Pošto sam vlasnik agencije za vođenje poslovnih knjiga zahvaljujući znanju programiranja, koje sam stekao na IT Academy i nesebičnoj pomoći softverskog tima Link group-a, razvio sam kompletan poslovni softverski paket koji je ove godine počeo veoma dobro da se prodaje i koji mi je omogućio da zarađujem nekoliko puta više nego pre upisa na ITA.

Igor Dikić, Beograd


Otkrijte ostale uspehe naših polaznika
ŠTA RADI DIZAJNER?

Da li ilustrujete i uređujete dokumente, reklamne materijale, web sajtove, multimedijalne ili slide show prezentacije? Da li se na Vašem svakodnevnom poslu od Vas zahteva da kreirate grafikone, tabele i dijagrame koji vizuelno izgledaju dobro? Ako planirate da se bavite pripremom za štampu, grafičkim dizajnom, izradom web prezentacija ili nekom vrstom multimedijalnih sadržaja u vidu animacija, interaktivnih prezentacija i slično, department za dizajn na IT Academy je pravi izbor za vas.

Programi i silabusi si pripremljeni tako da pruže dovoljno znanja onima koji već imaju iskustva u oblasti dizajna, ali i onima koji prvi put ulaze u svet dizajna i multimedije. Tokom školovanja ćete da naučite kako da primenite koncepte kontrasta, ponavljanja, poravnanja, kako da kreirate prezentaciju koristeći tekst, sliku, grafikon, dijagram, kako da pripremite tekst za štampu, da spremite grafiku za objavljivanje na webu, da kreirate web dizajnerska rešenja, itd.

Sve je veći broj radnih mesta u savremenom IT poslovanju koja su tesno povezana sa dizajnom i koja zahtevaju poznavanja ove oblasti. Marketing saradnici i PR menadžeri u ciju promocije svoje kompanije kreiraju multimedijalne prezentacije, menadžeri svih nivoa prenose zahteve i koordiniraju projekte izrade grafičkih rešenja, web prezentacija i aplikacija, pripreme materijala za publikovanje, itd. Svaki od ovih zadataka zahteva dobru komunikaciju i razumevanje svih učesnika u procesu i dovoljno znanja iz oblasti dizajna i multimedije.

Završetkom školovanja stičete potebno znanje za jedno od sledećih radnih mesta:

  • Graphic Designer
  • Graphic Artist
  • Designer
  • Art Director
  • Artist
  • Desktop Publisher
  • Graphic Designer/Production
  • Online Producer.

Zadaci koje ćete obavljati u svakodnevnom poslu:

  • prikupljanje zahteva od klijenata i usvajanje konačnog dizajna
  • kreiranje koncepata novog dizajna, izrada primera
  • izbor odgovarajućeg stila i tipa
  • kreiranje novih slika pomoću softverskih rešenja
  • priprema za štampu
  • kreiranje i štampa grafikona, dijagrama, ilustracija pomoću softverskih rešenja
  • poboljšanja i izmene postojećeg dizajna
  • kreiranje i izrada reklamnog materijala
  • idejno rešenje i izrada korporacijskih logo oznaka
  • priprema banera i oglasa za internet prezentacije.

Veštine koje krase dobrog dizajnera su odlična komunikacija, pisana, govorna, dizajnerska i najvažnija od svih, veština pažljivog slušanja. Dobar dizajner je veoma strpljiv u kreiranju i osmišljavanju jednistvenog dizajna prilagođenog zahtevima korisika. Od dizajnera se traži da budu mnogo toga za mnogo ljudi, da se prilagođavaju, da budu dizajneri, ali i fotografi, developeri, informacioni arhitekti, projekt menadžeri,... Mađu najvažnijim osobinama dizajnera nalaze se mogućnost vizaualizacije, kreiranja i plasiranja novih ideja, razvijen osećaj za lepo, čime i zaslužuju veliku pažnju i poštovanje svojih kolega i saradnika.


LINK group d.o.o. Ogranak IT Akademija, Cara Dušana 34, Zemun, Beograd, Srbija
Služba za prijem polaznika: 011/3166-406, office@it-akademija.com; Tehnička podrška: 011/3168-223, podrska@link.co.rs